For Fixtures See Club Fixtures +++ Best of Luck to our New Management Team for 2017, Manager Hugh Durrigan,Head Coach/Selector Paddy Martin, Selector Alan McKenny and Strenght and Conditioning Brian Keenan +++

Under 12

Posted in Juvenile Teams

 Under 12 Division 2

TeamPldWonDrawLostForAgainstDiffPoints
St Brides 3 2 0 1 57 32 25 4
St Fechins 3 2 0 1 56 44 12 4
Kilkerley Emmets/Naomh Malachi 3 2 0 1 57 49 8 4
Roche Emmets GFC 3 2 0 1 51 55 -4 4
Ardee St. Mary's G.F.C. 3 1 1 1 57 54 3 3
Hunterstown Rovers GFC 3 1 1 1 28 25 3 3
Cuchulainn Gaels 3 1 0 2 51 58 -7 2
St Josephs 3 0 0 3 39 79 -40 0

Round 3

Ardee St. Mary's G.F.C. 3-5 V 5-12 Kilkerley Emmets/Naomh Malachi

Roche Emmets GFC 2-7 V 5-7 St Brides

Hunterstown Rovers GFC 2-4 V 0-4 Cuchulainn Gaels

St Fechins 3-11 V 1-6 St Josephs

Round 2

Hunterstown Rovers GFC 2-4 V 2-4 Ardee St. Mary's G.F.C.

St Josephs 3-4 V 7-5 Kilkerley Emmets/Naomh Malachi

Cuchulainn Gaels 7-4 V 5-12 Roche Emmets GFC

St Brides 3-4 V 2-9 St Fechins

Round 1

 Ardee St. Mary's G.F.C. 8-9 V 5-2 St Josephs

Roche Emmets GFC 3-2 V 0-8 Hunterstown Rovers GFC

Kilkerley Emmets/Naomh Malachi 0-4 V 4-10 St Brides

St Fechins 3-12 V 6-4 Cuchulainn Gaels

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TeamPldWonDrawLostForAgainstDiffPoints
Naomh Mairtin 7 5 1 1 141 112 29 11
O`Raghallaighs 7 5 0 2 122 100 22 10
Emmití de Róiste CLG 7 4 1 2 99 87 12 9
St Josephs 7 4 0 3 159 120 39 8
Ardee St. Mary's G.F.C. 7 2 1 4 131 130 1 5
Geraldines 7 2 1 4 98 144 -46 5
Dreadnots 7 2 0 5 82 93 -11 4
St Fechins 7 2 0 5 70 116 -46 4

 

Semi Final B

ARDEE ST. MARY'S G.F.C. 2-4 V 7-1 GERALDINES

DREADNOTS 0-6 V 2-11 ST FECHINS

Round 7

Ardee St. Mary's G.F.C. 4-12 V 1-4 St Fechins

Emmití de Róiste CLG 2-16 V 2-4 O`Raghallaighs

Geraldines 2-4 V 5-8 Naomh Mairtin

Dreadnots 4-1 V 5-8 St Josephs

Round 6

Ardee St. Mary's G.F.C. 6-6 V 6-6 Geraldines

St Josephs 5-12 V 3-5 Naomh Mairtin

St Fechins 3-10 V 3-3 Emmití de Róiste CLG

O`Raghallaighs W/O V 0-0 Dreadnots

Round 5

Emmití de Róiste CLG W/O V 0-0 Ardee St. Mary's G.F.C.

Naomh Mairtin 3-11 V 4-7 O`Raghallaighs

Dreadnots 3-7 V 1-5 St Fechins

Geraldines 4-7 V 4-17 St Josephs

 

Round 4

Ardee St. Mary's G.F.C. 4-13 V 2-7 Dreadnots

O`Raghallaighs 4-11 V 3-8 St Josephs

St Fechins 0-6 V 2-11 Naomh Mairtin

Emmití de Róiste CLG 3-15 V 2-1 Geraldines

Round 3

St Josephs 3-6 V 3-8 St Fechins

Geraldines 3-4 V 5-11 O`Raghallaighs

Naomh Mairtin 7-8 V 4-6 Ardee St. Mary's G.F.C.

Dreadnots 3-8 V 0-5 Emmití de Róiste CLG

 

Round 2

Ardee St. Mary's G.F.C. 5-4 V 7-14 St Josephs

Emmití de Róiste CLG 5-6 V 3-12 Naomh Mairtin

St Fechins 0-7 V 4-10 O`Raghallaighs

Dreadnots 2-6 V 1-12 Geraldines

Round 1

O`Raghallaighs 5-7 V 5-6 Ardee St. Mary's G.F.C.

Naomh Mairtin 2-11 V 2-5 Dreadnots

Geraldines 2-4 V 0-6 St Fechins

St Josephs 2-7 V 3-6 Emmití de Róiste CLG